Červenec 2008

Sabriel - Garth Nix

30. července 2008 v 11:32 | Pet!nka |  Knížky
Sabriel je dívka, která studuje na Wyverleyské akademii v Ancelstierre.Jednoho dne ji však dojde poselství od jejího otce.Pošle ho po sluhovi,který už nepatří mezi živé.Tento sluha neboli posel Sabriel předá meč a bandalír se sedmi zvonci - Sabrielnino dědictví po otci. Sabriel pochopí, že se jejímu otci něco stalo a proto se vydává do Starého království, do království, kde se narodila, do země, kde nefungují žádné stroje, do země, kde lidé umí kouzlit, do země, kde mrtvý nezůstávají mezi Mrtvými. Sabriel přechází Zeď. Zeď, která je jedinou zábranou mezi těmito dvěmi zeměmi...
Když se Sabriel ocitne ve Starém království, zjistí, jak je na tom špatně. Nekromanti ničí vše co jde. Sabriel, jakožto nástupce Abhorsena, se musí s řadami Mrtvými vypořádat, aby svého otce našla. Pouze s pomocí Prubíře, mladíka, kterého vysvobodila s dřevěné figuríny a jediného potomka královny a Macka, staletého sluhy Abhorsenů, se jí to však podaří, ale otce se již mezi živé přivést nepodaří. Proto Sabriel musí nastoupit na jeho místo a stát se tak pravou Abhorsenkou. Společně pak musí čelit Kerrigorovi, nejvyššímu z Mrtvých, který se rozhodl vstoupit mezi živé. Utkají se spolu v Sabrielině staré škole. Zde se jim podaří Kerrigora spoutat a vytvořit z něj černého kocoura - temnou stránku Macka. Sabriel je smrtelně raněna, ale díky svým příbuzným se vrátí zpět do života.

Super den se šwestušou

21. července 2008 v 21:23 | Pet!nka |  Moje fotky

Jako ségruš, ten den byl tak dokonalej až to bolí. Ale bolí mě jenom břicho od neustálího výtlemu. (Abych to uvedla na pravou míru, ségruše se mi vrátila z tábora).

pictHobit aneb cesta tam a zase zpátky - J.R.R. Tolkien

21. července 2008 v 13:05 | Petinka |  Knížky
Hlavní aktér celé knihy, osamělý a stárnoucí bručoun Bilbo Pytlík považuje dobrodružství za sprosté slovo. Jeho největší starostí je zabránit příbuzenstvu v podědění jeho majetku a dny si krátí vydatnými porcemi koláčků, čajíčků a lenošivým pokuřováním u svého krbu. Asi by u toho i zůstal a zemřel zapomenutý a opuštěný, nebýt v Kraji nechvalně známého kouzelníka Gandalfa, který je věčně namočený v nějakých potížích.
Vše dospěje k tomu, že se Bilbo vydá s prozíravým kouzelníkem Gandalfem a družinou trpaslíků hledajících svůj ztracený poklad, na stovky kilometrů dlouhou cestu skrz území hladových Zlobrů, Vznešených elfů, bojechtivých Skřetů, podezřívavých Lesních elfů a mnoha dalších fantastických stvoření. V nitru Mlžných hor potkají Gluma, kterému Bilbo sebere jeden vskutku neobyčejný prsten. Ten pak nejenže pomůže porazit draka, který stráží dávný trpasličí poklad, ale zahraji si také velmi důležitou roli v dalších příbězí Středozemě.


U Fišiny

14. července 2008 v 20:19 | Pet!nka |  Moje fotkyZákladkové hlášky

10. července 2008 v 15:26 | Pet!nka |  Můj blog
P. uč. Makaj: "Co je to romantismus?"
Fanda: "To je když chlap miluje ženskou a aby se natrápila, tak jí opustí."