Srpen 2008

Silmarillion - J. R. R. Tolkien

30. srpna 2008 v 11:18 | Petinka |  Knížky
Tolkienův Silmarillion popisuje První věk světa - jeho samozřejmou součástí je tedy vyprávění o vzniku Středozemě, o její mytologii, nejstarší historii a v neposlední řadě také o národech, jež ji obývaly v dobách předcházejících ději trilogie Pán prstenů. Název knihy je odvozen od jména tří vzácných klenotů, silmarilů, které zhotovil nejnadanější z elfů Fëanor.
Quenta Silmarillion (Historie silmarilů), ústřední část knihy odehrávající v Prvním věku, je doplněna Ainulindalë (Hudbou Ainur), úvodním mýtem pojednávajícím o Stvoření světa v Hlubinách času, a Valaquentou (Zprávou o Valar), což je vyprávění o božských mocnostech Valar a Mainar a jejich temných protějšcích Sauronovi a Melkorovi. Součástí knihy jsou ještě další dva oddíly: AkallabéthI (Pád Númenoru) a Vyprávění o Prstenech moci a Třetím věku - zde se děj ostává až k událostem, jimiž vrcholí trilogie Pán prstenů.


Zahájení u Lus

4. srpna 2008 v 18:21 | Pet!nka |  Moje fotky

Jak tu matiku s Lus nesnášíme, tak nám hrozila čtyrka a museli sme se u Lusí učit. A dopadlo to tak, že jsem se nenaučili ani ň a ze čtvrtletky sem dostala za čtyři.

Jináč jsou tu pouze moje fotky jelikož se jako obvikle odmítla fotit :D

pict