Září 2008

S dráčkem

27. září 2008 v 12:14 | Peti |  Moje fotky
pict

Pán prstenů: Návrat krále - J. R. R. Tolkien

25. září 2008 v 16:58 | Pet!nka |  Knížky

V dávných dobách vykovali elfští kováři prsteny moci. Netušili však, že Temný pán Sauron dal vyrobit ještě jeden prsten, který měl vládnout všem. Trilogie Pán prstenů vypráví o nebezpečné cestě Bilbova příbuzného Froda, který musí opustit ospalou vesničku Hobitín v Kraji a vydat se na nebezpečnou cestu přes celou Středozem k Puklinám osudu, aby zničil Prsten, a zmařil tak Sauronovy temné plány.
Velkolepý závěrečný díl celé trilogie paralelně vypráví jednak o horečných válečných přípravách a o nelehkém sjednocování těch, kdo mají odvahu a vůli čelit Temnému pánu a jeho nelidským armádám, jednak o putování Froda, Sama a Gluma do Mordoru a k Hoře osudu. V epilogu velkých dějů se ještě temná moc vzmáhá k podlým činům, kterým je třeba zabránit. Odchodem mnohých hrdinů knihy do Šedých přístavů končí Tolkienovo vyprávění i jedna éra v dějinách Středozemě.


Se Silvuškou

21. září 2008 v 18:12 | Peti

Se Silvou už se bohužel nevídáme..hodně se toho mezi máma přihodilo ale nikdy na tebe nezapomenu.Na tom florbale pomatuješ,ty takovej špičkovej obránce a já jak tam lítala celá zafáčovaná a štěstim bez sebe že mam propůjčený najkový rukavice,ty nše neustálí vejtlemi na jazykách a na těláku-nebo na tom vejletě..no a i u vás(s krtečkama :D) a taky na ajsku vid-já ho jenom viděla jak zakopává papouška...:D :D :D...no prostě na tebe nazapomenu zlatí..moc si pro mě znamenala a znamenáš..


S Aničkou

21. září 2008 v 17:52 | Peti |  Moje fotky

Jenou z ní sice udělám sekanou, jelikož vystrčila moje brejle z vokýnka autobusu a pak je prodala :D taky podotýkam, že mě jednou přetáhla tělákem přes hubu což mi způsobilo menší zdravotní potíž (no menší - dodnes mám jizvu). Ale je to moje zlatíčko - každá němčina a ájina a taky ty těláky..no co my spolu vyvádíme. Chudáci učitelé. Pomatuješ třeba na Die Harante bzikl kommt das Kopec? Neboli v překladu Anička bzíklá šplhá na horu. A jaký má tak naša Anička dlouhý jméno - Hiwiare Anna-Marie Marie-Anna Anna Marie Jana Dana Hana Hutrová P****á H****á (ing,mgr,doc)pict


Pán prstenů: Dvě věže - J. R. R. Tolkien

20. září 2008 v 14:51 | Peti |  Knížky
V dávných dobách vykovali elfští kováři prsteny moci, netušili však, že Temný pán Sauron dal vyrobit ještě jeden prsten, který měl vládnout všem. Spojené armády lidí a elfů nakonec Saurona porazily a prsten mu odňaly, tato magická věc se však ztratila, aby po mnoha letech padla do rukou Bilba Pytlíka. Trilogie Pán prstenů vypráví o nebezpečné cestě Bilbova příbuzného Froda, který musí opustit ospalou vesničku Hobitín v Kraji a vydat se na nebezpečnou cestu přes celou Středozem k Puklinám osudu, aby zničil Prsten, a zmařil tak Sauronovy temné plány.
V druhé části sledujeme osudy jednotlivých členů rozpadlého společenstva prstenu. Hobiti Frodo a Sam s prstenem putují na vlastní pěst do říše Temného pána, sledováni obojakým Glumem, který touží po prstenu. Druhé dva hobity, Pipina a Smíška unášejí skřeti, jimž jsou v patách elf Legolas, trpaslík Gimli a člověk Aragorn, kteří chtějí hobity zachránit. Nad celou Středozemí se stahují mračna a nepřítel se snaží všemožně nahlodat odhodlání těch, kteří stojí proti němu.Pán prstenů: Společenstvo prstenu - J.R.R.Tolkien

13. září 2008 v 22:22 | Petinka |  Knížky
Hlavním hrdinou knihy je hobit Frodo Pytlík, který se ve své vlastní domovině zvané Středozemě dostal do samotného centra bitvy mytických proporcí. Bude muset během svého putování prokázat, že moc přátelství a individuální odvahy dokáže úspěšně čelit i těm nejničivějším silám temnoty.
Frodova dobrodružství odstartuje dar jeho příbuzného Bilba. Od něj získá magický prsten, který Froda postaví do souboje se silami zla reprezentovanými krutovládcem Sauronem. Ten touží za každou cenu získat prsten, protože je pro něj zdrojem neomezené moci, jedině s jeho pomocí se mu může podařit zotročit lid Středozemě a stát se jeho neomezeným pánem.
Ve snaze čelit Sauronovým temným plánům, se musí Frodo spojit se několika dalšími bytostmi Středozemě. Vytvoří s nimi takzvané Společenstvo složené z jeho přátel hobitů, čaroděje, elfa, trpaslíka a dvou lidí, se kterými se vydá na cestu na jejímž konci doufají, že se jim podaří prsten jednou provždy zničit. Jejich cesta však prokáže, že nejenom magické prsteny, ale také sounáležitost všech živých bytostí mohou dokázat netušené věci. Musí však čelit nejen nebezpečím, která na ně číhají na územích ovládaných Sauronem, ale i rozkladné moci samotného prstenu.


Sedmá věž - Garth Nix

13. září 2008 v 22:19 | Petinka |  Knížky
Sedmá věž je šestidílná fantasy série. Popisuje svět, kde lidé obývají pouze obrovské hrady, zbytek je zahalen temnotou a příběh Tala a Milly kteří musí zachránit celý svět.
Tal je vyvoleným z Hradu a nemá tušení, že venku je zbytek světa zahalen temnotou a že existuje něco jako Led, na kterém žijí různé kmeny Ledovanů. Po pádu z Červené věže se seznámí s Millou, Ledovankou, jejíž největším snem je stát se Pannou ochránkyní. Milla slíbí, že mu pomůže najít slunokam, pokud dá světlo Ledovanským klanům a vypraví se společně s Talem na dlouhou cestu. Netuší však, že brzy v jejich životě půjde o víc, než jen o sluneční kámen...

Deltora: Země nestvůr a kouzel - Emily Roddaová

13. září 2008 v 22:17 | Petinka |  Knížky
Osmidílná fantasy série se odehrává kdesi daleko v jedné nešťastné zemi, kterou ovládl krutý Pán stínů. Jeho služebníci se vetřeli do přízně královské rodiny a podařilo se jim oslabit magickou moc kouzelného pásu, který panovníkům Deltory odjakživa pomáhal udržovat zemi v míru. Pánovi stínů proto stačilo jen málo, aby převzal moc, vyrval z královského pásu sedm drahokamů a ukryl je na nejstrašnějších místech po celém království. Deltora se pak pod jeho vládou stala zemí nestvůr a kouzel.
Naděje umírá poslední a časem se najde hrdina, jehož osudem bude ukradené drahokamy nalézt a zasadit je zpět do ozdobného pásu, aby jej mohl vrátit právoplatnému královskému následovníkovi. Pokud se má do Deltory vrátit světlo, bez magie to nepůjde. Úkolu se ujímá mladý Lief, syn králova přítele z mládí. Na cestu se vydává se svým ochráncem, žebrákem Bardem. Tuší, kde by drahokamy mohly být - jsou ukryty na těch nejnebezpečnějších místech země. Za prvním kamenem se musejí vypravit do Lesů hrůzovlády, další leží na dně Jezera prokletí, ostatní budou určitě v Městě krys, v Údolí ztracených nebo na Poušti zkázy. Nejsou to zrovna místa, kam by si člověk vyrazil na dovolenou, ale to se koneckonců od hrdiny nečeká.