Leden 2009


Stmívání - Stephanie Meyerová

21. ledna 2009 v 19:42 | Peti |  Knížky
Hrdinkou tohoto příběhu je sedmnáctiletá Bella Swanová, která je docela obyčejná nesmělá dívka, tedy až na to, že je více či méně outsider a k tomu ještě hrozně nemotorná.
Žije s matkou, která si našla nového přítele, fotbalistu, se kterým by ráda cestovala po světě. A tak se Bella rozhodne přestěhovat ze prosluněného Phoenixu, ke svému otci do ponurého zapadlého deštivého městečka Forks. Nastoupí do nové školy, kde se jí dostává nechtěné pozornosti a nepříjemně zvědavých pohledů. Seznámí se s pár spolužáky, a při obědě si všimne stolu, u kterého sedí pět lidí stranících se ostatních - dvě dívky a tři chlapci - které zkrátka nelze přehlédnout, jsou totiž neskutečně krásní.
Nejmladší a nejnádhernější z nich, Edward Cullen který je jejím sousedem při hodinách biologie, ji hned od samého začátku nenávidí. Bella je jeho reakcí zaskočená, vždyť mu nic neudělala, ani ho nezná. Bella je téměř viděšená vidinou jejich dalšího setkání. Má chuť se z hodiny ulít, ale nakonec to neudělá. Přesvědčilo ji to, že Edward už na ni nehledí s odporem a nenávistí, jako tenkrát ale s čirou zvědavostí. A tak, když vedle něho opět usedá, je překvapená změnou, která se s ním udála. Takové změny by si nedokázal nevšimnout ani slepý a hluchý.
A od tohoto okamžiku si Bella a Edward k sobě pomalu ale jistě nacházejí cestu. Zamilují se do sebe, ale Bella zpočátku netuší, že Edward společně se svou rodinou skrývají před ostatními obyvateli Forks děsivé tajemství, které už brzy obrátí Bellin život vzhůru nohama. Jejich lásce totiž stojí v cestě jeden nepodstatý detail. Edward je upír.