Duben 2009
Já s Angie

14. dubna 2009 v 15:40 | Peti |  Moje fotky

pict

Saturnin - Zdeněk Jirotka

1. dubna 2009 v 20:54 | Petinka |  Knížky
Satirický příběh vypráví o dobrodružství a o problémech jednoho mladého muže a jeho sluhy Saturnina. Mladý muž žije v celku klidným životem, bydlí v jednom starém domě v Praze, chodí do práce a líbí se mu slečna Barbora, která hraje mistrně tenis. Mladý muž se rozhodne, že přijme sluhu. Na inzerát se mu přihlásí originální pan Saturnin. Vyhovuje všem jeho požadavkům, dokonce má i vřelá doporučení, a tak se muž rozhodne, že Saturnina přijme.
Saturnin je člověk originální a poněkud zvláštní. Jednou sluha pánovi zavolá, že přestěhoval jejich domácnost na obytnou loď - hausbót. Zde učí Saturnin pána hrát tenis, aby porazil slečnu Barboru. Pohodový život na lodi naruší příjezd tety Kateřiny se synem Miloušem. Ta má v úmyslu zde strávit několik týdnu dovolené. Vystrnadit tetu se povede díky geniálnímu nápadu Saturnina; tetu s Miloušem vystraší pomocí masek Mikuláše a čerta a poznámky o krysách.
Mladý muž dostává pozvánku od svého bohatého dědečka a rozhodne se strávit dovolenou v jeho vile i se Saturninem. Tam se potkává s dědečkovým přítelem doktorem Vlachem, s tetou Kateřinu a Miloušem, ale také s krásnou slečnou Barborou. Ve vile se odehraje spousta veselých příhod. Pěkná idylka končí, když se venku spustí silné deště, které zvednou hladinu řeky. Ta strhne jediný most, který je jedinou spojnicí městečka s dědečkovou vilou. Kuchařka se služebnou zůstanou na druhé straně mostu, ve vile nejde elektřina. Za těchto okolností se mladý muž začne sbližovat se slečnou Barborou. Když začnou docházet potraviny, rozhodnou se všichni, že podniknou dobrodružnou túru.