Duben 2010

Dědictví koruny elfů - Jenny-Mai Nuyen

28. dubna 2010 v 17:32 | •Pet!nka• |  Knížky

Když mladá dívka s polovinou elfí krve v žilách najde v lese podivný nůž, netuší, že se právě stala klíčovou postavou v konfliktu, který ohrožuje všechno kolem ní.Mírem na světě otřásl neuvěřitelný zločin: Elrysjar, jednu z dvojice magických korun elfů (mimochodem ta druhá se jmenuje Nijura), ukradl člověk! Kdo se jí zmocní, je nezranitelný a bahenní elfové ho musí bezpodmínečně poslouchat. Tajemného krále ze světa lidí získaná moc zaslepila. Shromáždil kolem sebe armádu Šedých bojovníků, aby svoji hrůzovládu rozšíříl po celém světě - jediná zbraň ho může zastavit - nůž, v nějž se proměnila druhá magická koruna patřící svobodným elfům, kteří neúpí v područí nového krále.
Nůž potřebuje pána - a vybral si Nill. Dívka se najednou stává hříčkou různých zájmů. I když ji pronásledují Šedí bojovníci, vydává se v doprovodu několika statečných druhů na nebezpečnou cestu ke králově věži.


Kroniky Vynořeného světa I: Nihal ze Země větrů - Licia Troisi

19. dubna 2010 v 17:52 | •Pet!nka• |  Knížky

Nihal byla skutečně zvláštní. Ve Vynořeném světě se jí nikdo nepodobal. Měla velké, fialové oči, špičaté uši a modré vlasy. Vychovával ji zbrojíř v jednom z věžních měst Země větrů, kde si hrála a zápasila s tlupou kamarádů, kteří si ji kvůli její síle a hbitosti vyvolili za vůdce. Ale všechno se nečekaně změnilo, když Zemi větrů napadl Tyran, despota, který již dobyl pět z osmi zemí, tvořících dohromady Vynořený svět. Nic nepomohlo vojsko svobodného lidu, ani mágové, kteří se pokoušeli města bránit kouzly. Nihal měla jedinou možnost: stát se skutečným válečníkem a bránit nevinné, trpící pod Tyranovým útlakem.

Měsíční píseň - Patricia Briggs

13. dubna 2010 v 16:03 | •Pet!nka• |  Knížky
Její hrdinka Mercedes má hodně daleko k zasněné romantičce. Je to drsňačka, která se živí opravováním aut a na břiše má vytetovanou vlčí tlapu. Svět, ve kterém žije, je trochu pozměněná Amerika. Bytosti jiného světa částečně vystoupily z ilegality, přiznaly svou totožnost - a začaly bojovat o svá práva. Vlkodlaky, upíry a další podivné tvory tedy můžeme chápat jako svérázné národnostní skupiny. Také Mercedes není obyčejný člověk; po pradědečkovi, indiánském šamanovi, podědila schopnost proměňovat se v kojota.
Její poklidný život v autodílně se začne zaplétat, když se u jejích dveří objeví zděšený mladík, postižený vlkodlačí "nákazou". Vlkodlaci, organizovaní v místních klanech, jsou jakousi obdobou mafie. Všichni se však musejí spojit proti nečekané hrozbě. Brzy se totiž ukáže, že kdosi neznámý provádí na těchto bytostech zrůdné experimenty. Jsou za tím tajné služby FBI? A jakou úlohu hrají v klanové válce aristokratičtí upíři?


Na téma: Jak Gandalf "zbělal"

12. dubna 2010 v 19:18 | •Pet!nka• |  Moje kecy
Středí škola mě naučila, že jakákoliv, pro většinu lidí naprosto jasná, věc, může pro moje spolužáky vypadat jako neřešitelný rébus. Dalo by se to zvládnout s klidem, kdyby ta věc nebyla Pán prstenů. To je tak - jednoho dne jsme se bavili o filmech a sexy chlapech a Monči vypadlo, že ten Pěšec z Pána prstenů je taky fešák. Chvíli jsem nevěděla, která bije. Pěšec? Ale pak mi ho popsala a takhle sexy chlap je tam opravdu jenom jeden. Chodec. Fajn, dobrý, to se stává. Ale to, čeho jsem byla svědkem dneska, to už překročilo meze veškerého mého chápání.
Byla úplně normální přestávka, všichni si povídali, baštili, opakovali si na IS, když tu najednou slyším, jak Pinkie říká něco o Arwen. Otočila jsem se a ptám se, o co jako jde. To byla chyba, neměla jsem to řešit, protože mi bylo sděleno, že: "Blondýna prohlásila, že Arwen je král."
Řeknu vám, šli na mě mrákoty. To byl ovšem jenom začátek. Vzhledem k tomu, že jsem, kupodivu poměrně klidným hlasem, oznámila Blondýně, že v LOTRovi jsou jenom tři holky a to Eowin, Galadriel a Arwen a tím pádem by si je vážně mohla pomatovat, oznámila Blondýna prozměnu mě, že žádnou Eowin si nevybavuje. Pak se ale zarazila a povídá: "Není to ta, co měla mentálně postiženýho strýčka?" Bohužel mi došlo, že tím myslí Theodena, očarovaného Sauronem. Orosilo se mi čelo a pro jistotu jsem se od diskuze distancovala.
A pak se to stalo. Pinkie podivně zakňučela a oznámila mi, že Blondýna nazvala Gandalfovu reinkarnaci "zběláním" (v tu chvíli jsem si chtě nechtě vybavila Lanzu a Pervol). Zůstala jsem zírat, nezmohla jsem se na slovo. Je vážně tak zabedněná, nebo to jenom hraje? Ještě nikdy v životě jsem neměla takovou chuť vztít někoho po hlavě učebnicí němčiny (je hrozně těžká).
Ale jsem na sebe hrdá, protože jsem byla schopná vysvětlit Blondýně ten holý fakt, že Gandalf umřel a byl poslán zpět aby dokončil svoje poslání. To, že zbělal jsem jí vysvětlila tak, že byl povýšen. Dokonce si myslím, že to mentálně vstřebala, ale mám za dnešek dost. A to pro jistotu vůbec nemluvím o tom, že celý den slyším jak jistá osoba stále dokola opakuje "I´m Barack Obama and I´m black. And I kill myself".
xxx

Hobit aneb cesta tam a zase zpátky (9.4.2010)

10. dubna 2010 v 10:39 | •Pet!nka• |  Moje fotky
Nejspíš jsem se vám již zmínila (asi milionkrát) o mé nekončící lásce a obrovské náklonosti k téhle knížce. Ale když ona je tak dokonalá. A je dokonce fotogenická..HobitHobit
BEZ IKONKY NEPKOPÍRUJ ANI SLOVO!

Alenka v kraji divů a za zrcadlem - Lewis Carroll

8. dubna 2010 v 16:16 | •Pet!nka• |  Knížky
Alenka v říši divů je dílo anglického matematika a logika Lewise Carrolla, který ji údajně napsal pro malou holčičku Alici Liddellovou. Dílu se dostalo vědecké interpretace a bylo označeno za mimořádné.

Sama hlavní postava, neustále ohromená Alenka v bezděčných reakcích na imaginativní svět plný podivuhodných věcí a událostí, Carrollův um logicky svázat absurdum světa v celé šíři a líčená přirozenost i znalost dětského chování, zaručili dílu světové uznání a přerod v klasiku.
Alenka - děvče, které je zvídavé, a tak se každého ptá na mnoho věcí, rádo poznává nové věci a experimentuje, je vždy upřímné, mluví pravdu, mluví si také sama se sebou a představuje si, že je vlastně jakoby dvěma osobami a že ta druhá osoba v ní jí dodává odvahu a odhodlání. A právě tahle Alenka se propadla králičí norou do kraje divů a zažila mnoho zajímavých dobrodružství.