Červen 2014

Napsáno krví - Andrea Kane

29. června 2014 v 21:46 | Pet!nka |  Knížky
Bývalá zvláštní agentka FBI Sloane Burbanková se ocitla v ohrožení života už mnohokrát, ale netuší, že smrtelné nebezpečí číhá i za dveřmi luxusního bytu jejích rodičů na Manhattanu. Její matka je brutálně napadena. Je jasné, že nešlo o obyčejné vloupání. Proč je terčem nemilosrdného, chladnokrevného ganstera, který nemá co ztratit, právě její otec? Sloane odkrývá roušku temného tajemství, pohřbeného v dávné minulosti.


Stezka korunami stromů Lipno (1. června 2014)

25. června 2014 v 16:55 | Pet!nka
V rámci oslav dne dětí se vedení naší obce rozhodlo uspořádat zájezd na Lipno. Jsme malá vesnička, takže zúčastnit se mohl prakticky každý, šlo jen o to přihlásit se. Což jsme s našima udělali. Upřímně musím říct, že chvílemi jsem toho litovala. Všechno vyjma jídla jsme sice měli zaplacené, na druhou stranu jsme ale museli vydržet celý den s lidmi, které mnohdy moc nemusíme a se kterými si lezeme krkem. Ale o tom až později.Na téma: Podivné náhody

17. června 2014 v 17:48 | Pet!nka |  Moje kecy
Minulý týden byl hrozně divný, to vám tedy povím. A ne zrovna v tom dobrém smyslu, pokud tedy něco vůbec může být divné v dobrém smyslu. Stalo se hned několik hrozných věcí a já ani nevím, kde mám začít. Snad od té nejméně tragické - neudělala jsem zkoušku z logiky. Zpočátku jsem z toho byla dost nešťastná, ale pak se začala vršit jedna hrozná zpráva na druhou a logika byla to poslední, co mě trápilo.
A co všechno se stalo? Jeden z našich sousedů ve Vejprnicích zjistil, že shořela firma, ve které zastává poměrně vysokou pozici. Výrobní hala jim lehla popelem, nezachránili ani administrativu, takže celá, poměrně dobře fungující a prosperující firma začíná znovu od začátku. Psali o tom dokonce i na internetu, jsou tam i fotky, tak se můžete podívat tady. Druhý soused, který pracuje pro komunální odpady zase přišel na to, že jim během noci někdo vykradl všechna auta. A co nestihli zloději ukrást v noci ze čtvrtka na pátek, pro to se vrátili večer z pátka na sobotu.
A pak, jako naprostá třešnička na dortu, mi volala kamarádka, že se nám zabil známý. Byl s přítelkyní na dovolené na Moravě a jejich auto se čelně srazilo s jiným, ale o něco větším. On to bohužel nepřežil a jeho přítelkyně je v hodně kritickém stavu, prý už dokonce přišla o obě nohy. Je mi z toho strašně, byl to tak hodný kluk.

Když se člověk dostane mezi mlýnské kameny, neudělá prostě nic. V jednom z minulých článků jsem psala o osudu a od té doby jako by mě snad pronásledoval. Mé dny se teď skládají ze samých co když a to není dobře. Mám strach.
Na druhou stranu jsem ale strašně moc vděčná za lidi, které mám okolo sebe. Nejvíc za mé dvě milované kamarádky. Bebinka, pro mě téměř jako mladší sestřička, mi dokázala prominout, že jsem neměla náladu jít na Tomáše Kluse (!), mluvila semnou po telefonu snad celou hodinu a ani slůvkem se nezmínila, když jsem zazdila předem dlouho domlouvané focení. Angíla, moje druhá Múza, za mnou bez mrknutí oka přijela a přivezla mi čekuládu! Já je obě tak miluju, bez nich bych se minulý týden snad zhroutila.
Myslíte, že za to mohl ten pátek třináctého ve spojení s úplňkem? Věříte na smolné dny? Já moc ne, myslím si, že to byla spíš souhra hrozných náhod. A vlastně… mě se ta logika nepovedla ve čtvrtek, i požár byl toho dne a kamarád umřel až v sobotu. Takže nikoliv třináctého, ale dvanáctého a čtrnáctého byly smolné dny.
Doufám, že vaše dny jsou mnohem víc sluníčkové a nic tak hrozného se vám neděje.


Pár hlášek z mého okolí III.

9. června 2014 v 22:28 | Pet!nka |  Můj blog
Kamarádka č.1: "Jak to víš? Kdo ti to řekl?"
: "Ten, jehož jméno nesmím vyslovit."
Kamarádka č.1: "Tvůj bývalý?"
Kamarádka č.2: "Tys měla něco s Voldíkem? Jaký to je, líbat někoho, kdo nemá nos?"
: "Opravdu je nutné, abych ti na to odpovídala?"
Kamarádka č. 2.: "Děláš, jako by ses ty nikdy nenechala trochu unést."

Spolužačka: "Zajdeme k McDonaldovi pro zmrzku?"
: "Ne, tam nejdu. Posledně jsem tam potkala učitelku logiky. Sledovat jí v té frontě bylo skoro tak divné, jako bych tam sledovala Sarumana."

Učitelka: "P. nám poví, na koho navazoval Kant."
Spolužačka: "Kant navazoval na... no, jak se jmenoval… na vy-víte-koho..."
Učitelka: "Jsem si jistá, že Kant na Voldemorta nenavazoval."