Srpen 2014

Koralina - Neil Gaiman

30. srpna 2014 v 21:01 | Pet!nka |  Knížky
Malá Koralina Jonesová je chytrá a zvědavá holčička, která nenávidí, když si lidé pletou její jméno a oslovují ji Karolíno. Poté, co se rodina přestěhuje do nového domu, musí jej Koralina ihned celý prozkoumat. Objeví dvacet jedna oken a čtrnáct dveří, přičemž jen třináct z nich se dá otevírat a zavírat. Čtrnácté nikam nevedou a zůstávají pro Koralinku záhadou.
Když se jí však jednoho dne podaří je otevřít, dostane se do jiného bytu v jiném domě, který se tomu jejich náramně podobá. Žije v něm ovšem Druhá matka, s knoflíky místo očí, která Koralinu považuje za své dítě a nehodlá ji pustit zpět…
Kniha získala v roce 2003 ceny Hugo Award za nejlepší fantasy novelu, Bram Stoker Award v kategorii Best Work for Young Readers a také ocenění Nebula Award za nejlepší novelu.
Podle knihy natočil režisér Henry Selick stejnojmenný animovaný film, ve kterém Koralině propůjčila hlas Dakota Fanning.

Mercedes Thompson 8: Nocí zlomená - Patricia Briggs

28. srpna 2014 v 18:24 | Pet!nka |  Knížky
Nečekaný telefonát přinese Mercy zajímavou výzvu. Bývalá manželka jejího druha Adama má problémy a je na útěku před svým novým přítelem. Adam není z těch, kdo by odmítli žádost o pomoc - a Mercy to ví. Když se ale Christy usadí v Adamově domě, nedokáže se Mercy zbavit pocitu, že na celé situaci není něco v pořádku.
Brzy se její podezření potvrdí, když se dozví, že Christy nemá ani zdaleka dobré úmysly. Chce Adama zpátky a je ochotná udělat pro to cokoli, dokonce i obrátit Adamovu smečku proti Mercy.
Mercy se nemíní vzdát bez boje, objeví se ale mnohem větší hrozba. Christyin bývalý není jen špatný člověk - vlastně možná není vůbec člověk. A když se začnou hromadit mrtvoly, musí Mercy odsunout stranou osobní problémy a postavit se tvorovi, který může roztrhat na kusy celý její svět.


Joanne Rowlingová a její citáty

23. srpna 2014 v 21:56 | Pet!nka |  Úžasní lidé
Jsou věci, které musíte prožít společně, abyste toho druhého začali mít rádi. (HP a Káman mudrců)Bazil Zlomený palcát - Christopher Rowley

22. srpna 2014 v 11:24 | Pet!nka |  Knížky
Do města Marneri se z okolních vesnic stahují bojoví draci. Právě nadešel čas každoroční slavnosti díkůvzdání za Velké kouzlo, jež chrání městské hradby již po staletí. Bojoví draci slaví způsobem sobě vlastním - souboji v aréně. Tak obhajují svou válečnickou čest. Mezi soupeřícími draky je i Bazil Zlomený Palcát a jeho dragonýr Relkin Sirotek. Ještě netuší, že osud pro ně připravil daleko větší dobrodružství, než jen pouhé souboje v aréně…
Tento rok žádné oslavy nepropuknou. Temní mágové z Padmasy fanaticky usilují o ovládnutí lidské říše a vyhlazení mocného řádu čarodějek, který ji ochraňuje. V tom mágům napomáhá nově stvořené, neuvěřitelně kruté monstrum, známé pouze pod jménem Temný vládce. Po únosu princezny Besity, dědičky marnerijského trůnu, je na Bazilovi, aby princeznu vysvobodil z pevnosti Temného vládce…


John Ronald Reuel Tolkien a jeho citáty

21. srpna 2014 v 19:12 | Pet!nka |  Úžasní lidé
Často říkával, že existuje jen jediná Cesta; že je jako veliká řeka: prameny má na každém prahu a každá cestička se do ní vlévá. "Je to nebezpečný podnik, Frodo, vykročit ze dveří," říkával. "Stoupneš do Cesty, a když nestojíš pevně, nevíš, kam tě to může strhnout." (Pán prstenů)Prosím tě, neblázni! - Ivan Kraus

10. srpna 2014 v 12:00 | Pet!nka |  Knížky
Povídkový cyklus z autorova rodinného života přímo hýří situační komikou, ironií a chápavým humorem. Na zadní straně knihy může čtenář najít krátkou a až bolestně výstižnou anotaci: Autor se nikterak nepoučil tím, co zažil se svými rodiči a založil vlastní rodinu. To, že autora ani jeden z rodičů před tímto neuváženým činem nevaroval, vedlo posléze k napsání této knížky.
Zoologická zahrada města Plzně (25. července 2014)

4. srpna 2014 v 13:43 | Pet!nka
Společně s Kačkou a s Mončou, mými úžasnými kamarádkami a spolužačkami ze střední školy, se už skoro rok snažíme pravidelně, alespoň jednou měsíčně, vídat. Prozatím jsme skončili vždy v kavárně či restauraci, ale tentokrát jsme podnikly trochu dobrodružnější výpravu a společně si vyrazily do Plzeňské Zoo.