Prosinec 2014

Malé Vánoční shrnutí

29. prosince 2014 v 15:41 | Pet!nka |  Projekt 12 měsíců
Napřed jsem vůbec neplánovala samostatný článek, Vánoce jsem chtěla shrnout v prosincovém projektu 12 měsíců, nakonec jsem ale od téhle myšlenky upustila, protože mi blog přišel hrozně smutný a prázdný. Hrozně ho teď zanedbávám, jenže Múza je zase na dovolené. Mám sice připravenou další recenzi, tentokrát na Stopařova průvodce galaxií, chtěla jsem ale přidat něco, co zaujme všechny, nejen mé milované knihomoly.


Jaké jste měli Vánoce vy? U nás byly trochu hektické, protože ještě čtyřiadvacátého ráno jsme byli u mých rodičů. Na oběd jsme jeli k těm přítelovým a večeřeli jsme u nás doma. Když jsme si pak rozbalili dárečky, šli jsme ještě jednou za přítelovými rodiči, protože bydlí jen kousek od nás. Rozbalili jsme si dárky, které nám u nich nechal Ježíšek, a všichni jsme pak šli k nám, aby si mohli oni rozbalit ty, které zase nechal u nás. Nevím, proč někoho nenapadlo jednu várku dárků prostě přenést, ale na druhou stranu jsme se alespoň prošli. Druhý den pak přijeli moji rodiče k nám a ten den potom jsme byli u přítelovy babičky. Ještě téhož dne večer jsme se šla opít s holkama ze střední (zvládly to lépe než já, žejo Kačí? ;-)). Jsem teď absolutně společensky vyčerpaná.

Neil Gaiman a jeho citáty

20. prosince 2014 v 22:17 | Péťa |  Úžasní lidé
Pohádky jsou více než pravdivé - ne proto, že nám říkají, že existují draci, ale protože nám říkají, že je můžeme porazit.Alfa a Omega 1: Štvanice - Patricia Briggs

10. prosince 2014 v 10:00 | Pet!nka |  Knížky
Knihou Štvanice z nové série Alfa a Omega Patricia Briggs opět potěší milovníky vlkodlaků. A také všechny fanoušky předchozí mimořádně úspěšné řady knih s Mercy Thompsonovou v hlavní roli. Charles, hlavní hrdina Alfy a Omegy, je bratr Samuela, který je jedním z hlavních hrdinů série Mercy Thompsonová a taky syn Brana, alfy všech alfů.
Anna netušila, že vlkodlaci existují, dokud jedné noci nepřežila krutý útok… a nestala se jedním z nich. Po třech letech na poslední příčce hierarchie smečky se naučila klopit hlavu a nikdy, nikdy nevěřit dominantním vlkům. Pak ale do jejího života vstoupil Charles Cornick, zabiják a syn vůdce všech vlkodlaků v Severní Americe.
Charles tvrdí, že Anna je nejen jeho družka, nýbrž i vzácná a ceněná omega. A právě Annina vnitřní síla a konejšivá přítomnost se ukáží být neocenitelné, když se spolu s Charlesem vydá na lov vlkodlačího odpadlíka - tvora pod kontrolou magie tak temné, že by mohl ohrozit celou smečky.


Královna humoru Ellen DeGeneres a její show

6. prosince 2014 v 20:22 | Pet!nka |  Úžasní lidé
V listopadovém měsíčním shrnutí jsem se zmínila o výborné americké bavičce, herečce a televizní hvězdě Ellen DeGeneres. Slíbila jsem vám samostatný článek o ní, a protože se blíží Vánoce a já se ze všech sil snažím plnit všechny své sliby, aby Ježíšek viděl, že nezlobím, článek spatřil světlo světa docela brzy.

Ellen DeGeneres se narodila 26. ledna 1958 (je jí tedy 56 let, na které opravdu nevypadá) v americké Lousianě, mládí prožila v Texasu a v New Orleans. Veřejně se hlásí ke své homosexuální orientaci. Již několik let žije se svojí manželkou, australskou herečkou Portiou de Rossi (společně mají dva psy - Bootsie a Muffin). Hrála v několika televizních seriálech, nejvíce ji však proslavila její show (odkaz na youtube a oficiální stránky), díky které je hrdou majitelkou držitelkou patnácti cen Emmy.