Leden 2015


Moje oblíbené britské filmy

5. ledna 2015 v 22:59 | Péťa |  Můj blog
Na blogu u Lyry jsem narazila na zajímavý projekt týkající se britských filmů (najdete ho tady). Řekla jsem si, že když už je to zkouškové, mohla bych se také zapojit. Ostatně, kdy jindy zase budu mít tolik času, že. Úkol byl snadný, nebo se to alespoň zdálo - napsat článek o svých oblíbených britských filmech.


Hned na začátku jsem měla trochu problém, protože se ukázalo, že většina filmů, které já řadím mezi své oblíbené, nemá bohužel s Velkou Británií příliš společného (ačkoliv jsem byla doposud přesvědčená, že ano). Příkladem budiž třeba takový Pán pstenů. Přesto jsem však, po chvíli pátrání, narazila na dva skvělé kousky, které mohu vidět třeba tisíckrát, a nikdy mě neomrzí.

Stopařův průvodce po galaxii - Douglas Adams

3. ledna 2015 v 19:03 | Pet!nka |  Knížky
Stopařův průvodce po galaxii je první částí pětidílné stopařské trilogie, kterou Douglas Adams původně koncipoval jako rozhlasovou hru pro stanici BBC. Tato bravurní parodie na sci-fi je dnes již klasickým dílem.
Komplikovaný a originální příběh začíná zničením Země, která musí udělat místo nové galaktické dálnici. Jeden z hlavních hrdinů příběhu, docela obyčejný, ale sympatický pozemšťan jménem Arthur Dent, má to štěstí, že s pomocí svého přítele Forda Prefecta, údajně nezaměstnaného herce, z něhož se však vyklube mimozemšťan, stopne kosmickou loď. Tak se mu podaří uniknout z místa katastrofy, nevědomky se však hrne do dalšího problémů, jehož vyústění je pochopitelně v dalším problému.