Na téma: Filosofování o ničem

12. března 2015 v 18:58 | Péťa |  Moje kecy
V poslední době blog stagnuje a bohužel tentokrát nemám ani žádnou ucházející výmluvu, proč tomu tak je. Ve škole se neděje nic moc. Ačkoliv… vlastně ani moc nevím, jestli se tam něco děje, protože tam zase tak často nechodím. A když se tam náhodou odhodlám jít, vždycky jen znechuceně sedím a přemýšlím, jak jsem se tam vlastně mohla ocitnout. Vážně, přála bych vám slyšet moje myšlenky během úterního semináře z Etiky.

Abych pravdu řekla, škola mě prostě ubíjí. Filosofie mi přijde stále horší a horší a stále méně mě baví. Díky tomu pak nejsem schopná připravit ani malé zamyšlení na blog, protože jakmile začnu přemýšlet nad problémem, nabíhají mi názory dávno mrtvých velikánů a mám stále potřebu se k tomu vyjadřovat. A protože vím, že to vám nejspíš vůbec nezajímá, raději nic takového nezveřejňuji. Přijde mi také čím dál tím víc trapné, jaký důraz je na filosofii kladem a to hlavně vzhledem k historii, která bude také u státnic, ale vůbec nikdo to neřeší.

Hodně mě mrzí, že mě to ve škole vůbec nebaví. Jediný předmět, který mám ráda, se týká památkové péče, kterou jsem si zvolila jako podobor. Bohužel je to ale jediný předmět, který vznikl přímo pro náš obor. Ostatní, které jsem si zapsala, jsou vytvořené pro antropology a studenty historie. Lektoři se vždy hrozně diví, co na jejich přednáškách dělají "kolegové z filosofické fakulty" - jsme tam vyloženě za exoty.

Kupodivu však musím říct, že byť se vyloženě flákám, stále ještě patřím mezi ty vzornější studenty s lepší docházkou, což je tedy docela síla. S mírným děsem sleduji, že polovina mých spolužáků začala raději chodit do práce, než aby šli do školy. Už takhle nás chodí pět a půl, tak jsem zvědavá, kolik se nás nakonec dostane ke státnicím.

Také přišel čas vybrat si téma bakalářské práce. Bez zardění se přiznávám, že jsem to vyloženě nechala na poslední chvíli. Na moji obhajobu však musím poznamenat, že jsem po celou věděla, co bych ráda a co ne. Velmi širokým obloukem jsem se vyhnula filosofii, religionistice či logice. Na ty tak čekám. Pffff, tůdle.

Jako vedoucí jsem si zvolila paní doktorku, která vyučuje onen výše zmíněný předmět, který mě jako jediný ve škole baví. Prozatím moje téma zní: Středověký sakrální prostor a jeho symbolika. Po domluvě s vedoucí se ale zaměřím na něco trochu konkrétnějšího. Uvidím.

Bohužel mi také vybouchla doučování, takže jsem takříkajíc bez koruny. Obě slečny došly k závěru, že už jsou k maturitě připravené, což samo sebou musím akceptovat. A to i přesto, že jedna z nich ještě ani není schopná rozpoznat ich-formu od er-formy. No, je to její věc. Na druhou stranu mám díky tomu trochu víc času na focení - předběžně mám domluvené už dvě, což je úspěch, hlavně vezmu-li v potaz, že venku je stále ještě docela zima.

A protože jsem si dala novoroční předsevzetí, že začnu chodit s pejskou na cvičák, musela jsem se s tím nějak vypořádat. Vážně jsem chtěla, ale když jsem zjistila, kolik za to chtějí, došla jsem k závěru, že náš pes taky nemusí mít všechno. Od té doby s ní ale každý den chodím na dlouhou procházku, většinou alespoň 4 Km. Stáhla jsem si do telefonu nějakou chytrou aplikaci, která zaznamenává, kudy jsme šli, jak dlouho nám to trvalo, kolik kalorií jsem cestou spálila apod. Docela mě to baví, byť to poměrně otravným způsobem žere baterku.

Jak se máte vy? Zažili jste někdy během studia či v práci také takovou ponorkovou nemoc? Budu se moc těšit na vaše komentáře,
 


Komentáře

1 Silwiniel | Web | 13. března 2015 v 13:32 | Reagovat

Tak to mě mrzí, že tě to ve škole nebaví, i když co se týče filozofie, z ní bych byla určitě taky za chvíli otrávená. Ale to téma na bakalářskou práci zní zajímavě! Hlavně vydrž, třeba se ti ta chuť do učení zase vrátí. Myslím, že je normální, že vysoká škola je namáhavá a unavující a člověk často ztrácí elán.

2 Gabriella | Web | 14. března 2015 v 8:23 | Reagovat

Tenhle pocit ze školy jsem měla téměř celý druhák  tak jsme místo do školy taky chodila do práce. A stejný problém. Spoustu předmětů z oboru antropologie, která mě moc nebrala:)

A co třeba někam napsat inzerát zkrz doučování? Ono je pořád spoustu dutých hlav, tak se třeba brzo něco najde:)

3 Van Vendy | Web | 16. března 2015 v 23:32 | Reagovat

Zažila jsem ponorkovou nemoc jak v práci, tak doma. Ale to se musí překonat a určitě to překonáš i ty!
K procházkám se psem - vykašli se, zlati, na aplikace a počty ušlých kilometrů a počítání spálených kalorií. Prostě si dej určitý kus, který ujdete nebo uběhnete... a přitom můžeš pejsku cvičit, aspoň na základní povely.
Ale zase, jestli tě to sledování aplikace baví a jsou tam zajímavé údaje, tak to neřeš a prostě si to užívej... ;-)
Máš hodně zajímavé téma na bakalářku, jsem zvědava, co všechno ohledně toho vyhledáš, jestli i nějaké pikantnosti, zajímavosti.
Myslím, že se připravuješ ke zkouškám dobře, určitě to dotáhneš až do konce!
A k filozofii - je zajímavá, je i poučná, ale jediná filozofie, která je opravdu pravdivá, je, že lidstvo se jaktěživo z ničeho nepoučí a všechny ty kopance a omyly si musí znovu a znovu odžít. Haha, to je z mé hlavy, můžeš mě citovat! :-D

4 Yominis | E-mail | Web | 17. března 2015 v 15:23 | Reagovat

Myslím, že tohle si asi dřív nebo později zažije každý vysokoškolák. Prostě zkus tohle období překousnout a soustřeď se na ten předmět, co tě baví. Uvidíš, bude líp ;-)
A téma diplomky vypadá zajímavě. I když pořádně nevím, co si pod tím mám představit. :-D

5 Moi Keiniku Sang | Web | 22. března 2015 v 13:21 | Reagovat

Mám taky takový flákací období... rozvrh na letní semestr se mi moc nepovedl, mám samou angličtinu a z filmu jenom jeden opravdu filmový seminář a dvě literatury. Plus jarní únava. No prostě konec. 8-O Snad se to spraví, protože když nic nedělám, jsem totálně mrtvá, meh.

6 Péťa | Web | 29. března 2015 v 15:56 | Reagovat

[1]: Určitě vydržím :) Jen doufám, že se mi chuť k učení vrátí co nejdřív.

[2]: Sleduji, že kdo na vysoké neměl krizi, jako by nebyl :D a inzeráty zkouším, ale nějak o mě není zájem :(

[3]: Zkouším ji i cvičit a jde jí to dobře, pokud jsme spolu sami. Jakmile to chci před někým předvést, tak se ta naše mrška ani nehrne :D

[4]: Přesně toho se snažím držet, těch předmětů, které mě baví alespoň trošku. Ale je to těžké. A nedivím se, že ti moje téma vlastně nic nepoví, je zatím hrozně obecné.

[5]: To se mi děje taky! Nejvíc utahaná jsem z toho, že nic nedělám. Prostě ironie. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.