Květen 2015

Mercedes Thompson 9: Mihotavé stíny - Patricia Briggs

23. května 2015 v 17:59 | Péťa |  Knížky
Povídková sbírka Mihotavé stíny přivádí čtenáře zpět do světa automechaničky a kožoměnkyně Mercedes Thompsonové, tentokrát se však nejedná o její příběh, nýbrž o pohled do zákulisí celé série. Sbírka obsahuje deset povídek a dvě vystřižené scény, které přibližují život a pohled ostatních postav.

Autorka se v povídkách vrací do hluboké minulosti, například v srdceryvném příběhu Samuela a Ariany, nebo setrvává v současnosti a poskytuje čtenářům vhled do života vedlejších protagonistů série. Díky tomu se mohou čtenáři lépe seznámit například s Asilem, Benem, či Warrenem a jeho přítelem Kylem.Zaplať nebo zemři - Eric Garcia

13. května 2015 v 19:46 | Péťa |  Knížky
V nedaleké budoucnosti budou lidé moci vylepšovat svá těla výměnou poškozených orgánů za umělé náhrady. Má to ale jeden háček: je to drahé a v případě, že nesplatíte včas, orgány vám seberou vymahači. A to se neobejde bez bolesti a krve!

Remy je jeden z nejlepších vymahačů. I on se ale jednoho dne opozdí se splátkou za své nové srdce a jeho dlouholetý parťák Jake dostává nový úkol. Dostihnout Remyho a jeho nové srdce získat zpět.

Z lovce se stane lovná zvěř. Remy musí prchat napříč krajinou obývanou přáteli i protivníky, připojuje se k Beth a stává se ochráncem tisíců stižených podobným osudem…

Vodní hrad Švihov (25. dubna 2015)

12. května 2015 v 17:45 | Péťa

Na Švihov jsem se dostala díky jednomu ze svých předmětů, konkrétně šlo o Architekturu západních Čech (kdyby to třeba někoho zajímalo). Hrad už jsem jednou navštívila, s rodiči a s bráchou, je to už ale spousta let, a jediné co si z výletu pomatuji je naše stařičká Škoda 120 na hradním parkovišti. Je to docela ironie, vezmu-li v potaz, že rodiče nám chtěli dopřát kulturu a já si vzpomínám jen na auto.
O to víc jsem se však těšila, až si uživím vzpomínky z dětství. Uvítala jsem, že v rámci exkurse zavítáme na tenhle hrad, a to i proto, že je velmi sympaticky umístěný v rovinaté krajině (takže žádné kopce, jachů) a pak také proto, že je vážně nádherně zachovalý a tudíž až neskutečně moc fotogenický.

Dokonalý muž

5. května 2015 v 23:02 | Péťa
Bonniin hlas jsem zaslechla jen několik vteřin poté, co za mnou zapadly vchodové dveře. Zněla nadšeně. Podezřele nadšeně. Moje nálada se pohybovala na opačném konci stupnice - měla jsem dnes těžký den.
"Copak?" Nahlédla jsem do jejího pokoje, zatímco jsem si zouvala boty.
"Pojď sem, musím ti něco ukázat!" vypískla vzrušeně. "Pracovala jsem na tom několik dní a konečně je to hotové. Vytvořila jsem 3D model dokonalého chlapa!"
Za jejími zády svítila obrazovka počítače a mně stačil jeden jediný pohled, abych toho muže poznala. Lehce jsem se usmála, jinak jsem však na sobě nedala nic znát. Prostě jsem jí nedokázala zkazit radost, nešlo to.