Červen 2015

Na téma: Má vize ideálního léta

26. června 2015 v 0:41 | Péťa |  Moje kecy
Ve světle událostí posledních dní začínám přehodnocovat své osobní cíle. Začněme tím, že poslední zamyšlení, které jsem na svém blogu zveřejnila, jsem smazala, anžto mi přišlo několik nehezkých a z pravopisného hlediska velmi podivných emailů. Víte, nestydím se za své názory, ale opravdu nemám zapotřebí trápit se tím, jak jsou ostatní lidé zlí. Vlastně mi docela stačí vědomí toho, jak zlá jsem já.

Úspěšně jsem dokončila druhý ročník vysoké školy, nicméně z několika různých zdrojů jsem si vyslechla, že Humanistika je nejsnazší obor, jaký lze jít studovat, filosofická fakulta je pro flákače a pokud někdy získám titul Bc., nepřijmou mě ani do KFC, protože tam o lidi s titulem nestojí. Zmiňovala jsem se už o tom, jak jsou lidé zlí? Pomalu a jistě docházím k závěru, že 90% lidí v mém okolí jsou zplozenci pekel.

Nerada bych působila přehnaně pesimisticky, ostatně před nějakým časem jsem si od jedné kamarádky vyslechla, jak únavný můj pesimismus je. Nutno podotknout, že po tomto excesu s onou osobou již nekamarádím - ujistila jsem ji totiž, že vymaštěná, jako papír od sekané a náš vztah od té doby stagnuje. Na můj pesimismus mi raději nesahejte!

Poprvé po dlouhé době mám velkou spoustu volného času. Mohla bych se věnovat něčemu smysluplnému, třeba práci, zastávám ale názor, že peníze člověka jen kazí, takže se jí raději vyhýbám. Přistoupila jsem jen na poměrně milou volnočasovou aktivitu, která spočívá ve vytváření poučných článků pro nejmenovaný módní blog. Toto mi zajistí nějakou tu korunu, kterou plánuji investovat do knih.

To mě přivádí k předsevzetím, která jsem si na prázdniny vytvořila. Vždy je totiž nutné mít v záloze něco, co se nedá splnit, abych měla na co aplikovat svůj pesimismus. V prvé řadě jsem se rozhodla, že je načase zasednout k televizi a podívat se na všechny Star Wars, které jsou k sehnání. Proč? Mám několik velice pěkných důvodů a dokážu je shrnout do několika klíčových slov, která vám nic neřeknout. Důvody jsou tyto - sir Lee; Pinkie; Sheldon Cooper; Star Trek; Star Gate a Geek Code.

Hned poté plánuji přečíst znovu všechny Tolkienovi knihy, zejména Silmarilion, na který jsem podle všeho konečně dost stará. Také by nebylo od věci sehnat si konečně všechny LOTR filmy v rozšířené verzi. Jakmile dočtu Tolkiena, plánuji malý Harry Potter maraton - během konzultací k mojí bakalářské práci mi totiž v duchu vyvstala záludná otázka týkající se Rona, je tedy nutné ji zodpovědět. Možná bych se měla také zamyslet nad tím, jak jsem se od středověkých románských a gotických portálů dostala k Ronovi. Pokud tohle všechno dokážu, půjdu si koupit Hunger Games, jelikož mi nedá spát, že stále ještě nevlastním svůj osobní výtisk této geniální trilogie.

Tolik k mému plánu na prázdniny. Jak chcete prožít léto vy? Těším se na vaše komentáře,


Murad Osmann #Followmeto

12. června 2015 v 15:37 | Péťa |  Úžasní lidé
Slíbila jsem vám, že rubrika s mými oblíbenými umělci se bude rozrůstat, a protože svoje závazky plním, představím vám dnes dalšího z nich. Tentokrát to bude fotograf Murad Osmann.Murad Osmann

ruský fotograf, který se proslavil na Instagramu díky svým fotografiím z cest. Co je na tom, říkáte si? Každý cestovatel přece fotografuje, tak proč jsou zrovna jeho fotky tak výjimečné? Kromě oblíbených turistických monumentů je na nich totiž také Nataly Zakharová, jeho přítelkyně. Ani to není nic výjimečného, že? Ona k němu ale vždy stojí zády a drží ho za ruku. Pomyslně jej tak provádí světem - proto Osmannovy fotografie provází tag #followmeto, následuj mě do...


Dívka s pomeranči - Jostein Gaarder

11. června 2015 v 15:38 | Péťa |  Knížky
Hrdinou této knihy je patnáctiletý Georg, kterému zemřel otec, když byl hodně malý. A teď se ale najednou najde jeho dopis adresovaný synovi. Napsal ho krátce před smrtí, protože věděl, že mu chtěl předat některé své myšlenky a poselství, kterým by tehdy malý Georg nerozuměl.
Tento emočně nabitý příběh vypráví o nemoci a marném boji, ale také o naději. A samozřejmě tady najdete pár filosofických otázek.

A cappella zpěvák Peter Hollens

6. června 2015 v 22:34 | Péťa |  Úžasní lidé
Rozhodla jsem se, že trochu oživím rubriku, která představuje mé oblíbené umělce. Na mušce mám hned několik poměrně dost profláknutých jmen, začnu však někým, kdo u nás zase tolik známý není - Peter Hollens.


Peter Hollens je zpěvák a jak už název článku prozrazuje, věnuje se stylu hudby zvanému a cappella. Možná si říkáte, o co vlastně jde, že? Není to nic složitého, jedná se vlastně o vokální zpěv, který není doprovázený kapelou. Název pochází už z doby raného středověku, kdy se při zpěvu v kostelech a jiných církevních objektech nepoužívaly jako doprovod žádné hudební nástroje (a cappella znamená v italštině jako v kapli). V Česku se tomuto stylu hudby věnuje třeba kapela 4TET nebo mladý zpěvák Petr Ševčík.