Říjen 2015

Sonja Saur a její fantaskní fotografie

31. října 2015 v 0:24 | Péťa |  Úžasní lidé
Dnes bych se s vámi chtěla podělit o nesmírně inspirativní fotografie německé umělkyně, které se jmenuje Sonja Saur.

Sonja Saur

je mladá německá fotografka, která se narodila 27. června 1987. Pochází ze spolkové země Porýní-Falc, konkrétně z města Trevír (německy Trier), nyní však se svým snoubencem žije v Saarbrückenu. V minulosti se věnovala i modelingu, od roku 2010 už však stojí výhradně jen za objektivem svého fotoaparátu.

Osudová cesta - Kathy Reichs

29. října 2015 v 20:46 | Péťa |  Knížky
Soudní antropoložka Temperance Brennan přijíždí na místo leteckého neštěstí, k němuž došlo v horách Severní Carolíny. Zde se připojí ke kolegům z FBI a jiných vyšetřovacích agentur, které hledají vysvětlení. Zavinila havárii bomba? Šlo o pojišťovací podvod, nebo atentát z politických důvodů? A co vězeň, kterého mělo letadlo dopravit do Kanady? Chtěl ho snad někdo navždy umlčet?

Ještě podivnější je nález nohy na místě neštěstí. Mikroskopická analýza totiž potvrdí, že nepatří žádnému z mrtvých pasažérů havarovaného letadla. A okolí leteckého neštěstí skrývá ještě mnohá další šokující tajemství.

Toulky židovskou Plzní (13. října 2015)

14. října 2015 v 14:22 | Péťa
Snad každého plzeňáka nejspíš někdy napadlo, jak asi vypadá Velká synagoga, jedna z hlavních dominant Klatovské třídy, uvnitř. Dlouho jsem přemýšlela, jestli se do ní vůbec smí či jestli tam ještě probíhají bohoslužby. Nakonec jsem se odhodlala to zjistit a udělala jsem si malý výlet po plzeňských židovských pamětihodnostech.