Březen 2016

Dobrodružství v Praze moderní i historické (18. března 2016)

30. března 2016 v 16:48 | Péťa
Přestože teď nemám moc času, rozhodla jsem se oželet nějaké nudné a nedůležité přednášky (na které bych asi stejně nešla) a raději vám napsat o hezkém výletu, který jsme s přítelem nedávno podnikli. Šlo vlastně o takové malé dobrodružství, protože náš plán byl původně úplně jiný. O tom už se ale dočtete v článku.Na téma: 10 knižních rad do studijního života

28. března 2016 v 16:33 | Péťa |  Moje kecy
Psaní bakalářské práce obnáší mnoho náročných činností, nicméně já jsem došla k závěru, že zdaleka nejtěžší je sehnat požadovanou literaturu. Výraz meziknihovní výpůjční služba získal v těchto dnech zcela nový rozměr. Ukázalo se však, že s knihami jsou i další problémy - původně jsem vše níže popsané chtěla jen přiložit k měsíčnímu shrnutí za březen, ukázalo se ale, že je toho dost na samostatný článek. Což je děsivé.
Snad se u čtení pobavíte. Já budu mezitím frustrovaně kopat do zdí a ječet. A příští práci nejspíš napíšu o tom, jak jsou knihy nedostupné, pitomé a těžké.Selfie tyčka - kamarád k nezaplacení

16. března 2016 v 13:40 | Péťa |  Můj blog

Možná jste si všimli, že v posledních dnech se snažím být na blogu trochu aktivnější. Uvědomila jsem si totiž, že ho nechci upozaďovat na úkor své práce. I proto jsem se rozhodla přispět tímto, pro mě možná trochu netradičním článkem.

Po dlouhém, opravdu hodně dlouhém přemýšlení jsem se totiž rozhodla pořídit si vlastní selfie tyč. Co mě k tomu vedlo, jak jsem vybírala a proč jsem nakonec tak spokojená, se dočtete níž v článku. Doufám, že si recenzi užijete a najdete v ní i nějaké zajímavé informace.

Můj malý/velký bráška (20. února 2016)

8. března 2016 v 16:00 | Péťa |  Moje fotky

S bráchou jsme se už delší dobu domlouvali, že podnikneme nějaké focení, pořád ale nebyl čas a nálada. Nakonec jsme se k tomu dokopali v ten nejnevhodnější čas. Byla tak třeskutá zima, že ani psovi v zimním kabátku už se venku nelíbilo. Ale alespoň jsem si zkoušela, jak se zbavit začervenalých uší a nosu (dost špatně).

Také jsem si připomněla, jak těžké je fotit kluka, který je navíc přímo brutálně nefotogenický. A při upravování fotek mi také došlo, že většinou fotím lidi, kteří jsou vzrůstem menší než já, což ovšem není Markův případ. Jsem na sebe dost naštvaná, že mi to došlo až tak pozdě, protože snímky jsou občas focené z podhledu.

Když jsem fotky ukazovala mámě, divila se, proč Marek hledá signál na telefonování J Moje vysvětlení, že chtěl něco na Facebook, tak jsem ho fotila, jak si dělá selfie, příliš nezabralo. Jsem zvědavá, jak budou fotky působit na vás.

Projekt 12 měsíců - Únor 2016

7. března 2016 v 0:23 | Péťa |  Projekt 12 měsíců

ÚNOR 2016

Konečně jsem se po dlouhé době zasedla k počítači, aniž by mě tížilo vědomí nedodělané práce. O své bakalářce snad raději ani nemluvím, to je jeden velký horror, nicméně mám i jiné povinnosti, které mě od mého blogu stále odvádějí. Snad se v příštích měsících polepším - ale teď už k měsíčnímu shrnutí.