Červenec 2016

Na téma: Bloguji, protože…

29. července 2016 v 0:19 | Péťa |  Moje kecy

… už si bez toho nedokážu představit život.

Víte, když jsem si na základní škole zakládala blog, ani ve snu by mě nenapadlo, že tady bude ještě o osm let později. Já sama jsem od té chvíle ušla velmi dlouhou cestu - přijali mě na střední školu, našla jsem si přítele, úspěšně jsem odmaturovala, pořídili jsme si psa, přijali mě na bakalářské studium, s přítelem jsme se k sobě nastěhovali, našla jsem si brigádu jako redaktorka, úspěšně jsem složila státnice a získala titul Bc., přijali mě na magisterské navazující studium. Všechny tyhle mé životní milníky se odráží v mých starých článcích a lze je dohledat. Neprožívala jsem je totiž jen se svojí rodinou, ale i s mými blogovými přáteli.

Blog se stal mojí pevnou součástí a pomohl mi dospět. Naučila jsem se zde mnoho věcí, vytříbila jsem si vkus, získala základní znalosti programování a grafiky, obohatila jsem si slovník a naučila se přijímat kritiku. Byl to právě blogový svět, který ve mně prohloubil lásku ke tvoření nových věcí, zejména pak k psaní a fotografování. Narazila jsem tady totiž na úžasnou komunitu inspirativních lidí, kteří mi pomáhali, a stále ještě pomáhají, svými komentáři či tichou účastí.

Jako malá jsem měla velikou červenou kroniku, která byla původně určená pro skauty. Našla jsem ji na půdě a babička mi dovolila si ji nechat. Lepila jsem si do ní výstřižky, psala jsem do ní slohy a básničky a pak ji ukazovala kamarádkám a rodičům - svůj způsobem to byl můj první blog, vždy mě ale trápilo, že nikoho příliš nezajímá. S příchodem internetu jsem pak, víceméně nevědomě, přešla z jednoho nosiče na druhý a objevila nový svět, kterého jsem se už nevzdala.

Dnes chápu, že potřebuji svůj život sdílet nějakým kreativním způsobem. Chci mít pocit, že se o mě někdo zajímá, naslouchá mi a kriticky zkoumá můj úsudek. Kroniku si moji známí sice prohlíželi, ve skutečnosti je ale nezajímala. S blogem je to ale jiné - když mé návštěvníky nezaujme, tak prostě odejdou a už se nevrátí. V opačném případě napíšou komentář, který je pak pro mě hnacím motorem.

Vždy, když rozklinkávám stránku svého blogu, cítím v žaludku zvláštní chvění. Těším se, ale jsem i trochu nervózní. Bude tam nový komentář? Co v něm asi bude? Snad bude věcný a pozitivně laděný! Vyrovnám se s kritikou či nesouhlasem? Často tam opravdu nové komentáře jsou! Většinou jsou pozitivní, mnohdy od mých známých blogerů, stále častěji však i od těch nových.

Komentáře od lidí - to je ten důvod, proč jsem stále ještě zde.

Těším se na další plodné roky po vašem boku a na příběhy, které semnou budete sdílet. Co je tím důvodem, proč blogujete vy?

Ivana&Míra (21. června 2016)

27. července 2016 v 12:38 | Péťa |  Moje fotky

Minulý měsíc jsem měla skvělou možnost fotit Ivanu a Míru, kteří dostali fotografování se mnou jako zážitkový voucher od dětí. Přiznám se, že takových poukázek jsem už dělala víc, většinou se mi však už zpětně nikdo neozval. Proto jsem byla ráda, opravdu velmi ráda, že tentokrát to bylo jinak.

Magický Tetín & působivá Velká Amerika (27. června 2016)

19. července 2016 v 8:00 | Péťa
Ahoj, rozhodla jsem se, že se s vámi podělím o další skvělý tip na výlet. Tentokrát jde o návštěvu dvou krásných míst, přičemž obě jsou nabitá zvláštní energií - každé však úplně jinak. Pokud máte auto, jde o krátký výlet, ideální třeba na nedělní odpoledne. Zvládnout se však dá i pěšky, nebo třeba za pomoci vlaku.

Navštívila jsem úžasnou vyhlídku Tetín a důl Velká Amerika.


Plus size královna Ashley Graham

12. července 2016 v 21:59 | Péťa |  Úžasní lidé
V dnešním článku bych vám chtěla trochu přiblížit moji oblíbenou modelku. Možná si teď ťukáte na čelo a říkáte si, co to do mě vjelo, protože tenhle blog přece na módu zaměřený není. To je pochopitelně pravda, věřte však, že poselství skryté v tomto textu bude korespondovat s mým přesvědčením. Povím vám totiž, jak moc je důležité milovat své tělo a chápat, že opravdová krása nemá co dělat s čísly. Možná už tušíte, že řeč bude o jedné z nejúspěšnějších plus size modelek

Ashley Graham
Projekt 12 měsíců - Červen 2016

8. července 2016 v 16:19 | Péťa |  Projekt 12 měsíců

ČERVEN 2016

Ahoj, v dnešním článku vám povím něco o tom, jak jsem si prožila minulý měsíc. Na aktivity nebyl příliš pestrý, protože jsem hlavně odpočívala. I tak jsem si ho ale užila, protože se mi podařilo konečně znovu nastolit ve svém životě rovnováhu mezi volným časem a studiem/prací.