Srpen 2016

Katka Vacková zachraňuje #prsakoule

30. srpna 2016 v 17:52 | Péťa |  Úžasní lidé
Ahoj, dnes vám chci představit dalšího člověka, který podle mého názoru rozhodně patří do rubriky Úžasní lidé. O tom, že zdraví je přednější, než cokoliv jiného na světě, snad nemůže být vůbec pochyb. A právě proto vám dnes povím něco o ženě, která bojuje právě za to, abychom dokázali včas odhalit příznaky jedné z nejhorších nemocí vůbec, rakoviny.

Kateřina Vacková

sama zažila, jaké to je poslechnout si TU větu, které se všichni bojíme. "Máte rakovinu." Svůj boj nakonec vyhrála, přestože určitě nešlo o nic snadného. Dokázala to a rozhodla se, že tuto nepříjemnou zkušenost obrátí v něco dobrého. A tak vznikla nezisková organizace Loono, která dnes pomáhá šířit osvětu a zachraňovat životy.

Foto: Loono.cz

Lysý vrch & Adršpašsko-teplická skalní města (16. července 2016)

7. srpna 2016 v 13:00 | Péťa

Ahoj, hlásím se s dalším reportem z výletu. V červencovém měsíčním shrnutí jsem vám slíbila článek o našem putování po úžasných skalních městech - jedno se nachází blízko města Teplice nad Metují a druhé, pravděpodobně známější, najdete v Adršpachu. Obě města jsou propojena stezkou, která vede přes malebné údolí zvané Vlčí rokle.

Bílá čarodějka: moje africké dobrodružství – Ilona Maria Hilliges

5. srpna 2016 v 20:54 | Péťa |  Knížky

Kniha je autobiografickým příběhem německé dívky Ilony, která se vdá za Nigerijce Johna. Brzy si s ním pořídí dvě děti a ne k tomu navrch ne zrovna idylický život v Anglii. Živí zde celou rodinu a necítí se příliš šťastná. Když navíc odhalí manželovu nevěru a pokus o okradení jejího otce v Německu, události naberou spád a ona je donucena odjet do Nigérie.

Ocitne se v nebezpečí a jen znalost magie a rituálů jí zachrání život.


Projekt 12 měsíců - Červenec 2016

2. srpna 2016 v 21:08 | Péťa |  Projekt 12 měsíců

ČERVENEC 2016


Ahoj, čtenáři moji. O tom, jak neuvěřitelně rychle čas letí, se vždy přesvědčuji právě v létě. Je to mé nejmilejší roční období, během kterého mívám nejvíc volného času. I proto si letní měsíce opravdu užívám, odpočívám, čtu, podnikám výlety a různé akce s kamarády. Právě takový byl i červenec!