Moje fotky

Ivča | večerní dobrodružství (1. února 2016)

9. února 2017 v 14:20 | Péťa

Dnes bych se s vámi ráda podělila o snímky z jednoho večerního dobrodružství s mojí spolužačkou a kamarádkou Ivčou. Chtěla jsem si zkusit znovu fotit v nočním městě. Možná si vzpomenete na fotky s Markét, které jsem ne vždy technicky zvládla. Tentokrát jsem se proto připravila, nastudovala si všechny detaily a… a na místě jsem zjistila, že fotoaparát stejně fotí nejlépe na automatický režim. Když tedy nepočítám, že jsem většinu času ostřila ručně. Nevím, proč to dnes šlo a tehdy ne. Možná už svému fotoaparátu lépe rozumím. Konec konců, jsem naprostý amatér a samouk, takže mi jde všechno trochu pomaleji.

Vše nakonec dopadlo moc dobře, já i Ivča jsme spokojené, takže vlastně 100% výsledek. I tak ale vnímám určité rezervy. Na těch ale zapracuji zase příště, až se mi podaří přesvědčit nějakého chudáka, aby mi šel mrznout v noci ven (nebo až přijde léto).

Zuzana | v zimní náladě (19. prosince 2016)

30. prosince 2016 v 15:41 | Péťa

Před časem jsem si stěžovala, jak se v zimě fotí těžko, protože se modelkám nechce vylézat z tepla. V ten moment se mi však kvůli focení ozvaly hned dvě slečny - snad aby mi ukázaly, jak moc se občas pletu. První z nich byla právě Zuzka, se kterou jsme si úžasně padla do noty i co se týče názorů na seriály, knihy a lidi.

Chtěla jsem, aby byly fotografie temnější a takové trochu smutné. Ale nakonec jsem se stejně rozzářila troškou fialového podtónu. Také si povšimněte, že se nám zadařilo a fotili jsme ve sněhu. Bylo ho tedy opravdu maličko a během focení víceméně zmizel, ale i tak mám radost, že na některých snímcích je!

Nikola | mlhavé dny (11. listopadu 2016)

27. listopadu 2016 v 13:49 | Péťa

Dnes bych vám chtěla ukázat fotky, které vznikly během jednoho deštivého odpoledne s Nikolou. Ten den bylo opravdu ošklivě, bylo jen pár stupňů nad nulou, pršelo a venku byla celý den tma. Nakonec se nám ale podařilo vytvořit tyhle úžené rozzářené snímky.

Terezka | tisíc barev podzimu (23. října 2016)

8. listopadu 2016 v 14:29 | Péťa

Jak jsem vám psala už v říjnovém shrnutí, fotím teď opravdu víc, než v minulosti. Nepochybně je to tím, že jsem se po letech konečně odhodlala založit si na FB vlastní Fan Page (či jak to naznat), jejímž prostřednictvím se mi teď ozývá víc a víc lidí. Je to opravdu skvělé!

Míša&Jirka (8. října 2016)

16. října 2016 v 14:59 | Péťa

Márkéta | mnoho tváří jedné ženy (27. srpna 2016)

18. září 2016 v 16:12 | Péťa

Ahoj, dnes bych vám chtěla ukázat krásné fotky, které se mi nedávno povedly. Markét je moje dobrá kamarádka a navíc i skvělá kadeřnice. Jednou za čas tak spolu vyrazíme fotit a ona mě pak za odměnu ostříhá. Tak se to dělá!

Tentokrát jsme na sebe měly celý den a mohly jsme tak vytvořit hned několik různých typů fotografií. Jedny jsou takové něžné a romantické, prostě můj styl, druhé pak víc městské a navíc ještě focené až na samém sklonku dne, kdy už byla tma. Co vy na to?

Prosluněný den s Mončou (22. srpna)

3. září 2016 v 6:00 | Péťa

Monča je jednak moje bývalá spolužačka, hlavně však kamarádka. A protože během roku studuje ve Zlíně, nemáme moc často možnost vyrazit spolu něco hezkého vyfotit. Rozhodly jsme se proto využít posledních letních dnů a něco spáchat. S výslednými snímky jsem po dlouhé době opravdu spokojená, protože mám pocit, že odráží tu úžasnou atmosféru, která během celého dne panovala. Jak se fotky líbí vám?

Ivana&Míra (21. června 2016)

27. července 2016 v 12:38 | Péťa

Minulý měsíc jsem měla skvělou možnost fotit Ivanu a Míru, kteří dostali fotografování se mnou jako zážitkový voucher od dětí. Přiznám se, že takových poukázek jsem už dělala víc, většinou se mi však už zpětně nikdo neozval. Proto jsem byla ráda, opravdu velmi ráda, že tentokrát to bylo jinak.

Viktorie v květinách (18. dubna 2016)

16. června 2016 v 21:08 | Péťa
Všimla jsem si, že v anketě, která se týká vašich oblíbených článků, zatím vedou ty, ve kterých s vámi sdílím své fotografie. Moc lidí však zatím nehlasovalo, proto budu ráda, když se zapojíte. Anketu najdete dole pod článkem, nad sekcí pro komentáře.


Rozhodla jsem se s vámi podělit o fotografie krásné Viktorie. Setkaly jsme se spolu už několikrát a Viki byla i jednou z úplně prvních slečen, které jsem fotila na začátku své "kariéry" v roce 2013. Od té doby to spolu tak nějak táhneme a já mám vždy radost, že se za mnou vrací.

Můj malý/velký bráška (20. února 2016)

8. března 2016 v 16:00 | Péťa

S bráchou jsme se už delší dobu domlouvali, že podnikneme nějaké focení, pořád ale nebyl čas a nálada. Nakonec jsme se k tomu dokopali v ten nejnevhodnější čas. Byla tak třeskutá zima, že ani psovi v zimním kabátku už se venku nelíbilo. Ale alespoň jsem si zkoušela, jak se zbavit začervenalých uší a nosu (dost špatně).

Také jsem si připomněla, jak těžké je fotit kluka, který je navíc přímo brutálně nefotogenický. A při upravování fotek mi také došlo, že většinou fotím lidi, kteří jsou vzrůstem menší než já, což ovšem není Markův případ. Jsem na sebe dost naštvaná, že mi to došlo až tak pozdě, protože snímky jsou občas focené z podhledu.

Když jsem fotky ukazovala mámě, divila se, proč Marek hledá signál na telefonování J Moje vysvětlení, že chtěl něco na Facebook, tak jsem ho fotila, jak si dělá selfie, příliš nezabralo. Jsem zvědavá, jak budou fotky působit na vás.
 
 

Reklama