Můj blog

Recenze - Fotokniha Saal Digital CZ

24. října 2016 v 17:10 | Péťa

S mnoha lidmi jsem se během fotografování bavila o tom, co všechno ve výsledku plánují se snímky od mé maličkosti podniknout. Kromě rámečků a fotopláten zmiňují nejčastěji právě fotoknihy, sama jsem si však zatím zkoušela fotoknihu vytvořit pouze od společnosti Bontia. Proto jsem uvítala možnost otestovat také produkty společnosti Saal Digital CZ a předem musím přiznat, že jsem byla spokojená.

Selfie tyčka - kamarád k nezaplacení

16. března 2016 v 13:40 | Péťa

Možná jste si všimli, že v posledních dnech se snažím být na blogu trochu aktivnější. Uvědomila jsem si totiž, že ho nechci upozaďovat na úkor své práce. I proto jsem se rozhodla přispět tímto, pro mě možná trochu netradičním článkem.

Po dlouhém, opravdu hodně dlouhém přemýšlení jsem se totiž rozhodla pořídit si vlastní selfie tyč. Co mě k tomu vedlo, jak jsem vybírala a proč jsem nakonec tak spokojená, se dočtete níž v článku. Doufám, že si recenzi užijete a najdete v ní i nějaké zajímavé informace.

Moje oblíbené britské filmy

5. ledna 2015 v 22:59 | Péťa
Na blogu u Lyry jsem narazila na zajímavý projekt týkající se britských filmů (najdete ho tady). Řekla jsem si, že když už je to zkouškové, mohla bych se také zapojit. Ostatně, kdy jindy zase budu mít tolik času, že. Úkol byl snadný, nebo se to alespoň zdálo - napsat článek o svých oblíbených britských filmech.


Hned na začátku jsem měla trochu problém, protože se ukázalo, že většina filmů, které já řadím mezi své oblíbené, nemá bohužel s Velkou Británií příliš společného (ačkoliv jsem byla doposud přesvědčená, že ano). Příkladem budiž třeba takový Pán pstenů. Přesto jsem však, po chvíli pátrání, narazila na dva skvělé kousky, které mohu vidět třeba tisíckrát, a nikdy mě neomrzí.

Pár hlášek z mého okolí III.

9. června 2014 v 22:28 | Pet!nka
Kamarádka č.1: "Jak to víš? Kdo ti to řekl?"
: "Ten, jehož jméno nesmím vyslovit."
Kamarádka č.1: "Tvůj bývalý?"
Kamarádka č.2: "Tys měla něco s Voldíkem? Jaký to je, líbat někoho, kdo nemá nos?"
: "Opravdu je nutné, abych ti na to odpovídala?"
Kamarádka č. 2.: "Děláš, jako by ses ty nikdy nenechala trochu unést."

Spolužačka: "Zajdeme k McDonaldovi pro zmrzku?"
: "Ne, tam nejdu. Posledně jsem tam potkala učitelku logiky. Sledovat jí v té frontě bylo skoro tak divné, jako bych tam sledovala Sarumana."

Učitelka: "P. nám poví, na koho navazoval Kant."
Spolužačka: "Kant navazoval na... no, jak se jmenoval… na vy-víte-koho..."
Učitelka: "Jsem si jistá, že Kant na Voldemorta nenavazoval."

Pár hlášek z mého okolí II.

24. března 2014 v 20:31 | Péťa
Ve škole:
Učitel dějin: "Vandalové vyplenili Řím. Bylo to asi jako když Saruman zlikvidoval Kraj."
(tiše na spolužačku): "U toho chci psát bakalářku!"

Spolužačka: "Taky tě někdy při logice napadají takové nelogické věci?"
: "Jo, dneska, když psala na tabuli ten příklad, říkala jsem si, že by to byl skvělej potisk na tričko."
Spolužačka: "Tak to jsi na tom ještě dobře, já si představovala, že jsem Tony Stark, rozumím tomu, co vykládá a myslím na to, jak je vlastně hloupá, když tomu věří."

Na téma: Šest let mezi vámi

16. března 2014 v 12:01 | Péťa
Včera bylo 15. března a já jsem měla celý den takový zvláštní vtíravý pocit, že jsem na něco důležitého zapomněla. Dnes jsem s hrůzou zjistila, že to nebyl jen pocit, byla to pravda. S naprosto zahanbující ignorací jsem zazdila šesté narozeniny svého blogu! Jsem hrozný rodič.

Šest let je poměrně dost dlouhé doba, během které se pochopitelně nezměnil jen můj blog, ale i já sama. Začínala jsem ještě na základní škole, v době, kdy jsem ze všeho nejvíc chtěla, aby si mě všiml jeden ze spolužáků a toužila být slavnou ivnestigativní novinářkou. Prošla jsem si těžkými roky dospívání a dnes už jsem na vysoké, s přítelem (ne, není to ten vysněný spolužák) si předěláváme domeček a ze všeho nejvíc chci pracovat s knížkami, ideálně jako knihovnice (kariéře slavné spisovatelky se nicméně také nebráním).
Blog začínal svůj život stejně naivně jako já. Spousta barevných obrázků, oblečení, miliardy fotek z filmů a seriálů, stovky fotek mých oblíbených hereček a víc nic. Postupně jsem se ale vypracovala tam, kde jsem teď - a myslím, že stále stoupám.
Vzdát se některých pevně daných součástí mého blogu mi ale dělalo trochu potíže, byly tu semnou od samého začátku a já se tolik bála, že když tyhle věci smažu, blog už nikdy nebude tím, čím byl předtím. Nicméně letos jsem si dodala odvahy a ony "mrtvé rubriky" prostě smazala i s články v nich. Nebyla jsem to já v žádné ze svých podob - bylo to spíš něco, čím jsem kdysi toužila být. A myslím, že 99% z vás si toho ani nevšimlo, protože to byly rubriky, do kterých jsem už skoro nepřispívala.

Blog je místo, kam se uchýlím vždy, když mám světu co říct. Jsem tu šťastná a vím, že sem chodí úžasní lidé, kteří mě umí podpořit. Tolik krásných komentářů a e-mailů si snad ani nezasloužím. Jsem vám tak vděčná, že mě doprovázíte ve všech mých životních eskapádách - ostatně, jak asi sami moc dobře víte, občas se mi stává, že stoupnu do cesty a nestojím v ní dost pevně na to, abych přesně věděla, kam mě to strhne*. Ale vždycky vím, že když se vám s tím svěřím, poplácáte mě zádech (alespoň virtuálně) a dodáte mi sílu pokračovat. Mám vás ráda.
Vaše Péťa

DIY - Záložka do knihy II

20. února 2014 v 13:22 | •Pet!nka•
První záložku, kterou jsem podle návodu na internetu vytvořila, jsem s nadšením ukazovala všude a všem. Udělala jsem si pak ještě několik dalších, řekla bych, že i povedenějších, nicméně přišla jsem a jednu ryze nepraktickou věc, totiž tu, že pokud používám takovou záložku, je docela pravděpodobné, že ponesu-li knihu v kabelce, záložka z ní jednoduše vypadne. Je to k vzteku, ale co nadělám?
Rozhodla jsem se proto udělat si ještě pár jiných pěkných pomocníčků a tentokrá jsem do vizáže záložky rozhodla vložit něco ze sebe. A tak vznikl čajový hrníček :-)Liebster Blog Award podruhé

22. ledna 2014 v 0:19 | •Pet!nka•
Liebster Blog Award je, jak už název napovídá, blogový projekt založený na principu řetězáku. Netuším kdy, a kde odstartoval, nicméně funguje na myšlence koloběhu kladení otázek. Bloger, který je nominovaný, napřed napíše 10 zajímavostí o sobě a o svém životě. Pak popravdě odpoví na 10 jemu položených otázek a zároveň vymyslí 10 svých vlastních. Určí také, kdo z jeho oblíbených blogerů na ně bude odpovídat. Oněch 5 zvolených šťastlivců pak na otázky odpoví, vymyslí své a nominuje další následovatele. A tak to jde dál a dál a dál.
Mně se přihodilo, že jsem byla nominována už podruhé (mám dokonce podezření, že potřetí, ale blog s druhou nominací jsem si nikam nezapsala a už se mi ho nechce hledat). První článek můžete najít tady a můžete si také všimnout, že jsem poprvé vynechala 10 faktů o mě. Nebyl to ale úmysl, neměla jsem to v zadání, takže jsem si téhle drobnosti všimla až později u jiných blogerů. Tentokrát to napravím, žádný strach.
Podruhé/potřetí jsem se dostala do nominace u LoveShy, což je moc milá slečna, která má krásný blog plný svých myšlenek, názorů a především překrásných fotek.

DIY - Záložka do knihy

6. ledna 2014 v 20:34 | •Pet!nka•
Vzhledem k tomu, že mi stále ještě běží zkouškové a já bych se tudíž měla učit na filosofii, politologii a v neposlední řadě také na dějiny náboženství, mám náhle spoustu času, který nutně potřebuji věnovat čemukoliv jinému, než právě zmíněnému učení. A tak, když jsem zahlédla, jak si mamka podlepuje nějaký citát vystřižený z časopisu, pustila jsem se také do kreativní činnosti.

Internet je přehlcený návody na krásné záložky, ale já jsem raději zvolila něco jednoduchého. Znám se totiž, jsem sice kreativně smýšlející, ale moje drahé ruce jsou obě levé. Vybrala jsem si tedy roztomilou zubatou záložku a pustila se do ní.Pár hlášek z mého okolí

4. prosince 2013 v 21:11 | •Pet!nka•
: "Mami, už vím, co chci pod stromeček. Knížku Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel."
Máma: "Napiš si o ní Ježíškovi."
: "To nemůžu, vzal by to osobně. A já nechci, aby vylezl z okna a zmizel. I když je starej."
Máma (s nevěřícným pohledem odchází z místnosti)
 
 

Reklama
Reklama